1. PIN bilgisinin güvenli olarak muhafaza edilmesi kart sahibinin sorumluluğundadır. Ayrıca, sertifika sahibi tarafından silininceye kadar Kamu SM'de şifreli olarak tutulur.
  2. "Parolalarımı Kaydet" butonuna basılarak oluşturulan PIN bilgisinin yer aldığı PDF dosyasının, güvenli bir yerde saklanması, ayrıca PIN bilgisinin yazıcıdan baskısı alınarak basılı kopyasının da saklanması önerilir.
  3. PIN bilgisi, doğru olarak kayıt edildiğinden ve baskısının alındığına emin olunduktan sonra, "Parolalarımı Sil" butonuna basılarak, PIN bilgisinin Kamu SM sisteminden silinmesi önerilir ("Parolalarımı Sil" butonuna basıldığında, PIN bilgisi, Kamu SM sisteminden, bir daha görülemeyecek şekilde tamamen silinir).
  4. PIN'in 3 (üç) kere hatalı girilmesi durumuna Kilit Çözme seçeneğine tıklanarak PIN yenilenir.
  5. Üst üste (3'ten fazla) yanlış pin girilmesi sonucunda sistem kilitlenir ve kart kullanılamaz hale gelir. Bu durumda sertifikanın ücret karşılığında yeniden üretilmesi gerekmektedir.
  6. Kayıp Çalıntı , Pin-Puk Bloke , Kimlik Bilgisi Güncelleme, Donanım Arızası durumlarında sertifikanın 444 5 576 nolu Kamu SM çağrı merkezimize ulaşılarak iptal ettirilmesi gerekmektedir. İptal ettirilmeyen sertifika ile iligli yaşanacak sorunlardan Kamu SM ve başkanlığımız sorumlu değildir.